WSL1206R1300FBA
Mfr.Part #
WSL1206R1300FBA
Description
RES 0.13 OHM 1% 1/4W 1206
Resistance :
130mOhms
Min Operating Temperature :
-65°C
Width :
1.6mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Packaging :
Bulk
Max Operating Temperature :
170°C
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-65°C~170°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Power Rating :
250mW
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Package / Case :
Length :
3.2mm
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Datasheets
WSL1206R1300FBA
Vishay / Dale WSL1206R1300FBA
WSL Series, Metal Element, 130mOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -65°C~170°C