WSL1206R0910FTB
Mfr.Part #
WSL1206R0910FTB
Description
RES 0.091 OHM 1% 1/4W 1206
No
Published :
Min Operating Temperature :
-65°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Series :
WSL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
91mOhms
Factory Lead Time :
14 Weeks
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~170°C
Max Operating Temperature :
170°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Datasheets
WSL1206R0910FTB
Vishay / Dale WSL1206R0910FTB
WSL Series, Metal Element, 91mOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -65°C~170°C