WSL1206R0860FEA
Mfr.Part #
WSL1206R0860FEA
Description
RES 0.086 OHM 1% 1/4W 1206
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Factory Lead Time :
18 Weeks
Series :
WSL
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Tolerance :
±1%
Resistance :
86mOhms
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-65°C~170°C
Datasheets
WSL1206R0860FEA
Vishay / Dale WSL1206R0860FEA
WSL Series, Metal Element, 86mOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -65°C~170°C