WSL1206R0800JEA
Mfr.Part #
WSL1206R0800JEA
Description
RES 0.08 OHM 5% 1/4W 1206
Operating Temperature :
-65°C~170°C
Resistance :
80mOhms
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Supplier Device Package :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±5%
Power Rating :
250mW
Factory Lead Time :
18 Weeks
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Datasheets
WSL1206R0800JEA
Vishay / Dale WSL1206R0800JEA
WSL Series, Metal Element, 80mOhms, 0.25W 1/4W, ±5%, -65°C~170°C