WSL1206R0700JEA
Mfr.Part #
WSL1206R0700JEA
Description
RES 0.07 OHM 5% 1/4W 1206
Supplier Device Package :
Published :
Operating Temperature :
-65°C~170°C
Power Rating :
250mW
Factory Lead Time :
18 Weeks
Series :
WSL
Resistance :
70mOhms
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Datasheets
WSL1206R0700JEA
Vishay / Dale WSL1206R0700JEA
WSL Series, Metal Element, 70mOhms, 0.25W 1/4W, ±5%, -65°C~170°C