WSL1206R0700FTB
Mfr.Part #
WSL1206R0700FTB
Description
RES 0.07 OHM 1% 1/4W 1206
Max Operating Temperature :
170°C
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Operating Temperature :
-65°C~170°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Resistance :
70mOhms
Min Operating Temperature :
-65°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
WSL1206R0700FTB
Vishay / Dale WSL1206R0700FTB
WSL Series, Metal Element, 70mOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -65°C~170°C