WSL1206R0700FBA18
Mfr.Part #
WSL1206R0700FBA18
Description
RES 0.07 OHM 1% 1/2W 1206
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±1%
Length :
3.2mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Power Rating :
250mW
Width :
1.6mm
Operating Temperature :
-65°C~170°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Resistance :
70mOhms
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Max Operating Temperature :
170°C
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Series :
WSL-HP
Datasheets
WSL1206R0700FBA18
Vishay / Dale WSL1206R0700FBA18
WSL-HP Series, Metal Element, 70mOhms, 0.5W 1/2W, ±1%, -65°C~170°C