WSL1206R0380FEA
Mfr.Part #
WSL1206R0380FEA
Description
RES 0.038 OHM 1% 1/4W 1206
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Factory Lead Time :
18 Weeks
Operating Temperature :
-65°C~170°C
Lead Free :
Lead Free
Resistance :
38mOhms
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Datasheets
WSL1206R0380FEA
Vishay / Dale WSL1206R0380FEA
WSL Series, Metal Element, 38mOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -65°C~170°C