WSL1206R0330DEB
Mfr.Part #
WSL1206R0330DEB
Description
RES 0.033 OHM 0.5% 1/4W 1206
Operating Temperature :
-65°C~170°C
Supplier Device Package :
Max Operating Temperature :
170°C
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Series :
WSL
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±0.5%
Ratings :
AEC-Q200
Min Operating Temperature :
-65°C
Factory Lead Time :
18 Weeks
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistance :
33mOhms
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Contact Plating :
Tin
Package / Case :
Datasheets
WSL1206R0330DEB
Vishay / Dale WSL1206R0330DEB
WSL Series, Metal Element, 33mOhms, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -65°C~170°C