WSL1206R0330DEA
Mfr.Part #
WSL1206R0330DEA
Description
RES 0.033 OHM 0.5% 1/4W 1206
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Series :
WSL
Resistance :
33mOhms
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Factory Lead Time :
18 Weeks
Operating Temperature :
-65°C~170°C
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
WSL1206R0330DEA
Vishay / Dale WSL1206R0330DEA
WSL Series, Metal Element, 33mOhms, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -65°C~170°C