WSL1206R0310FEA
Mfr.Part #
WSL1206R0310FEA
Description
RES 0.031 OHM 1% 1/4W 1206
Factory Lead Time :
18 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
WSL
Operating Temperature :
-65°C~170°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
31mOhms
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Tolerance :
±1%
Datasheets
WSL1206R0310FEA
Vishay / Dale WSL1206R0310FEA
WSL Series, Metal Element, 31mOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -65°C~170°C