WSL1206R0300FTB
Mfr.Part #
WSL1206R0300FTB
Description
RES 0.03 OHM 1% 1/4W 1206
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Radiation Hardening :
No
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Composition :
Metal Element
Contact Plating :
Lead, Tin
Resistance :
30mOhms
Factory Lead Time :
14 Weeks
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-65°C~170°C
Max Operating Temperature :
170°C
Supplier Device Package :
Min Operating Temperature :
-65°C
Tolerance :
±1%
Package / Case :
Series :
WSL
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
WSL1206R0300FTB
Vishay / Dale WSL1206R0300FTB
WSL Series, Metal Element, 30mOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -65°C~170°C