WSL1206R0270FEK
Mfr.Part #
WSL1206R0270FEK
Description
RES 0.027 OHM 1% 1/4W 1206
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Factory Lead Time :
18 Weeks
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~170°C
Resistance :
27mOhms
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Series :
WSL
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Bulk
Datasheets
WSL1206R0270FEK
Vishay / Dale WSL1206R0270FEK
WSL Series, Metal Element, 27mOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -65°C~170°C