WSL1206R0230FEA18
Mfr.Part #
WSL1206R0230FEA18
Description
RES 0.023 OHM 1% 1/2W 1206
Resistance :
23mOhms
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Series :
WSL-HP
Min Operating Temperature :
-65°C
Height :
635μm
Published :
Length :
3.2mm
Contact Plating :
Tin
Tolerance :
±1%
Feature :
Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Width :
1.6mm
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Factory Lead Time :
18 Weeks
Supplier Device Package :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Operating Temperature :
-65°C~170°C
Lead Free :
Lead Free
Max Operating Temperature :
170°C
Datasheets
WSL1206R0230FEA18
Vishay / Dale WSL1206R0230FEA18
WSL-HP Series, Metal Element, 23mOhms, 0.5W 1/2W, ±1%, -65°C~170°C