WSL1206R0220FEA18
Mfr.Part #
WSL1206R0220FEA18
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 0.022 OHM 1% 1/2W 1206
Series :
WSL-HP
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Length :
3.2mm
Height :
635μm
Contact Plating :
Tin
Width :
1.6mm
Power Rating :
250mW
Operating Temperature :
-65°C~170°C
Max Operating Temperature :
170°C
Factory Lead Time :
18 Weeks
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Lead Free :
Lead Free
Resistance :
22MOhms
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Tolerance :
±1%
Datasheets
WSL1206R0220FEA18
Vishay / Dale WSL1206R0220FEA18
WSL-HP Series, Metal Element, 22mOhms, 0.5W 1/2W, ±1%, -65°C~170°C