WSL1206R0200DBA18
Mfr.Part #
WSL1206R0200DBA18
Description
RES 0.02 OHM 0.5% 1/2W 1206
Contact Plating :
Lead, Tin
Max Operating Temperature :
170°C
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Length :
3.2mm
Resistance :
20mOhms
Min Operating Temperature :
-65°C
Operating Temperature :
-65°C~170°C
Series :
WSL-HP
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Packaging :
Bulk
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Width :
1.6mm
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Tolerance :
±0.5%
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Factory Lead Time :
14 Weeks
Power Rating :
250mW
Datasheets
WSL1206R0200DBA18
Vishay / Dale WSL1206R0200DBA18
WSL-HP Series, Metal Element, 20mOhms, 0.5W 1/2W, ±0.5%, -65°C~170°C