WSL1206R0150FBA18
Mfr.Part #
WSL1206R0150FBA18
Description
RES 0.015 OHM 1% 1/2W 1206
Operating Temperature :
-65°C~170°C
Supplier Device Package :
Width :
1.6mm
Lead Free :
Lead Free
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Imperial) :
Contact Plating :
Lead, Tin
Series :
WSL-HP
Power Rating :
250mW
Published :
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Max Operating Temperature :
170°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
No
Termination :
SMD/SMT
Length :
3.2mm
Number of Pins :
Package / Case :
Case Code (Metric) :
Packaging :
Bulk
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Factory Lead Time :
14 Weeks
Tolerance :
±1%
Resistance :
15mOhms
Min Operating Temperature :
-65°C
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Datasheets
WSL1206R0150FBA18
Vishay / Dale WSL1206R0150FBA18
WSL-HP Series, Metal Element, 15mOhms, 0.5W 1/2W, ±1%, -65°C~170°C