WSL1206R0130DBA18
Mfr.Part #
WSL1206R0130DBA18
Description
RES 0.013 OHM 0.5% 1/2W 1206
Series :
WSL-HP
Factory Lead Time :
14 Weeks
Resistance :
13MOhms
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-65°C~170°C
Lead Free :
Lead Free
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power Rating :
250mW
Packaging :
Bulk
Datasheets
WSL1206R0130DBA18
Vishay / Dale WSL1206R0130DBA18
WSL-HP Series, Metal Element, 13mOhms, 0.5W 1/2W, ±0.5%, -65°C~170°C