WSL1206R0100FBA18
Mfr.Part #
WSL1206R0100FBA18
Description
RES 0.01 OHM 1% 1/2W 1206
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Tolerance :
±1%
Power Rating :
250mW
Contact Plating :
Lead, Tin
Length :
3.2mm
Supplier Device Package :
Width :
1.6mm
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~170°C
Packaging :
Bulk
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Min Operating Temperature :
-65°C
Resistance :
10MOhms
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Max Operating Temperature :
170°C
Series :
WSL-HP
Datasheets
WSL1206R0100FBA18
Vishay / Dale WSL1206R0100FBA18
WSL-HP Series, Metal Element, 10mOhms, 0.5W 1/2W, ±1%, -65°C~170°C