WSL1206R0100DEK18
Mfr.Part #
WSL1206R0100DEK18
Description
RES 0.01 OHM 0.5% 1/2W 1206
Operating Temperature :
-65°C~170°C
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Series :
WSL-HP
Packaging :
Bulk
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power Rating :
250mW
Factory Lead Time :
18 Weeks
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Published :
Resistance :
10MOhms
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Datasheets
WSL1206R0100DEK18
Vishay / Dale WSL1206R0100DEK18
WSL-HP Series, Metal Element, 10mOhms, 0.5W 1/2W, ±0.5%, -65°C~170°C