WSHM2818R0196FEA
Mfr.Part #
WSHM2818R0196FEA
Description
RES 0.0196 OHM 1% 7W 2818
Size / Dimension :
0.280Lx0.181W 7.10mmx4.60mm
Operating Temperature :
-65°C~170°C
Power (Watts) :
7W
Height Seated (Max) :
0.069 1.75mm
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Resistance :
19.6mOhms
Datasheets
WSHM2818R0196FEA
Vishay / Dale WSHM2818R0196FEA
WSHM2818 Series, Metal Element, 19.6mOhms, 7W, ±1%, -65°C~170°C