WSC2515R1000FTA
Mfr.Part #
WSC2515R1000FTA
Description
RES 100M OHM 1% 1W 2515
Resistance :
100MOhm
Length :
6.4mm
Max Operating Temperature :
275°C
Composition :
Wirewound
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
1%
Height :
1.14mm
Lead Free :
Contains Lead
Contact Plating :
Lead, Tin
Power Rating :
1W
Case Code (Metric) :
Min Operating Temperature :
-65°C
Temperature Coefficient :
150 ppm/°C
Width :
3.8mm
Package / Case :
Datasheets
WSC2515R1000FTA
Vishay / Dale WSC2515R1000FTA
Wirewound, 100mOhm, 1%,