WSC25153R300FEA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
WSC25153R300FEA
Manufacturer
Vishay / Dale
Description
RES 3.3 OHM 1% 1W 2515
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Wirewound
Max Operating Temperature :
275°C
Contact Plating :
Tin
Depth :
3.81mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Military Standard :
Not
Resistance :
3.3Ohm
Lead Free :
Lead Free
Package / Case :
Temperature Coefficient :
50 ppm/°C
Length :
6.4mm
Width :
3.8mm
Case Code (Metric) :
Number of Pins :
2
Case Code (Imperial) :
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
1%
Power Rating :
1W
Min Operating Temperature :
-65°C
Packaging :
Cut Tape
Height :
1.14mm
REACH SVHC :
Unknown
Datasheets
WSC25153R300FEA
Vishay / Dale WSC25153R300FEA
Wirewound, 3.3Ohm, 1%,