WL05GT24N
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
WL05GT24N
Manufacturer
Viking Tech
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 24NH 500MA 220MOHM SMD
Manufacturer :
Viking Tech
Product Category :
Fixed Inductors
Current Rating (Amps) :
500 mA
Ratings :
AEC-Q200
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
DC Resistance (DCR) :
220mOhm Max
Height :
270
Package :
Tape and Reel (TR)
Type :
Drum Core, Wirewound
Width :
75
Product Status :
Active
Current - Saturation (Isat) :
Features :
Depth :
226
Inductance Frequency - Test :
250 MHz
Inductance :
24 nH
Frequency - Self Resonant :
2GHz
Tolerance :
±2%
Q @ Freq :
50 @ 500MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.090 L x 0.068 W (2.29mm x 1.73mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Material - Core :
Ceramic
Supplier Device Package :
Shielding :
Unshielded
Series :
WL
Height - Seated (Max) :
0.060 (1.52mm)
Datasheets
WL05GT24N
Viking Tech WL05GT24N
WL05GT24N datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Viking Tech stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD