WK73R1ETTP1432F
Mfr.Part #
WK73R1ETTP1432F
Package / Case
Wide 0402 (1005 Metric), 0204
Description
RES 14.3K OHM 1% 1/3W 0402
Size / Dimension :
0.020Lx0.039W 0.50mmx1.00mm
Resistance :
14.3kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Package / Case :
Wide 0402 (1005 Metric), 0204
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Factory Lead Time :
10 Weeks
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Datasheets
WK73R1ETTP1432F
KOA Speer Electronics, Inc. WK73R1ETTP1432F
WK73R Series, Thick Film, 14.3kOhm, 0.333W 1/3W, ±1%, -55°C~155°C