WF165336WP76238BJ1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
WF165336WP76238BJ1
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Nonstandard, Screw Terminals
Datasheet
Download
Description
CAP CER 7600PF 20KV SCREW
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Series :
TWXF
Voltage - Rated :
20000V 20kV
Mounting Type :
Chassis Mount
Height Seated (Max) :
13.228 336.00mm
Factory Lead Time :
17 Weeks
Size / Dimension :
6.693Dia 170.00mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mount :
Chassis Mount
Capacitance :
7600pF
Packaging :
Bulk
Package / Case :
Nonstandard, Screw Terminals
Tolerance :
±20%
Applications :
GENERAL PURPOSE
Vishay WF165336WP76238BJ1
TWXF 7600pF 20000V 20kV Ceramic Capacitor ±20% 6.693Dia 170.00mm Chassis Mount Nonstandard, Screw Terminals
WF165336WP76238BJ1 Overview
Programs on this device are of 6.693Dia 170.00mm size/dimension.
WF165336WP76238BJ1 Features
a size/dimension of 6.693Dia 170.00mm