WF06H1002BTL
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
WF06H1002BTL
Manufacturer
Walsin Technology
Description
RES 10K OHM 0.01% 1/10W 0603
Stock
17
In Stock :
17
Manufacturer :
Walsin Technology
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Resistance :
10kOhm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Tolerance :
±0.1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
0.1W
Package / Case :
0603
Temperature Coefficient :
±100ppm/℃