WCLA2012V1-2R2-R
Mfr.Part #
WCLA2012V1-2R2-R
Description
FIXED IND 2.2NH 800MA 30MOHM SMD
Stock
989
In Stock :
989
Current Rating (Amps) :
800 mA
Width :
1.7 mm
Saturation Current :
Q @ Freq :
50 @ 1.5GHz
Current - Saturation (Isat) :
Tolerance :
±10%
Package :
Digi-Reel?
Inductance :
2.2 nH
Mounting Style :
PCB Mount
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Height :
1.52 mm
Height - Seated (Max) :
0.060" (1.52mm)
Diameter :
Product Status :
Active
Termination :
Standard
Core Type :
Inductance Frequency - Test :
250 MHz
Size / Dimension :
0.091" L x 0.067" W (2.30mm x 1.70mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Supplier Device Package :
0805
WCLA2012V1
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
DC Resistance (DCR) :
30mOhm Max
Length :
2.3 mm
Frequency - Self Resonant :
8.5GHz
Datasheets
WCLA2012V1-2R2-R
Eaton-Electronics Division WCLA2012V1-2R2-R
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD