WCLA2012V1-270-R
Mfr.Part #
WCLA2012V1-270-R
Description
FIXED IND 27NH 500MA 250MOHM SMD
Stock
980
In Stock :
980
Q @ Freq :
55 @ 500MHz
Length :
2.3 mm
Current Rating (Amps) :
500 mA
Height :
1.52 mm
Core Type :
Inductance Frequency - Test :
250 MHz
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Supplier Device Package :
0805
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.091" L x 0.067" W (2.30mm x 1.70mm)
Diameter :
Height - Seated (Max) :
0.060" (1.52mm)
Frequency - Self Resonant :
2.5GHz
Width :
1.7 mm
DC Resistance (DCR) :
250mOhm Max
Package :
Digi-Reel?
Shielding :
Unshielded
Saturation Current :
Termination :
Standard
Inductors, Chokes and Coils
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Inductance :
27 nH
Datasheets
WCLA2012V1-270-R
Eaton-Electronics Division WCLA2012V1-270-R
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD