WB0603TR22SG
Mfr.Part #
WB0603TR22SG
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Description
WW IND 0603 220NH 2%
Frequency - Self Resonant :
900MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Inductance :
220 nH
DC Resistance (DCR) :
1.9Ohm Max
Size / Dimension :
0.071 L x 0.044 W (1.80mm x 1.12mm)
Q @ Freq :
25 @ 100MHz
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Current Rating (Amps) :
200 mA
Tolerance :
±2%
Current - Saturation (Isat) :
Height - Seated (Max) :
0.040 (1.02mm)
Datasheets
WB0603TR22SG
CAL-CHIP ELECTRONICS INC. WB0603TR22SG
WB0603TR22SG datasheet pdf and Unclassified product details from CAL-CHIP stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD