W5282-10PG-524
Mfr.Part #
W5282-10PG-524
Description
CONN RCPT MALE 10POS SOLDER CUP
Feature :
Backshell, Cable Clamp
Number of Positions :
10
Cable Opening :
0.240 ~ 0.270 (6.10mm ~ 6.86mm)
Voltage - Rated :
600V
Shell Material :
Datasheets
W5282-10PG-524
Receptacle, Male Pins Thermoplastic Free Hanging (In-Line) 10 Positions Solder Cup Gold E Bayonet Lock
W5282-10PG-524 Overview
W5282-10PG-524 Features
W5282-10PG-524 Applications
There are a lot of Conxall/Switchcraft
W5282-10PG-524 Circular Connectors applications.
  • Industrial Automation
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER