W4150GG3000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
W4150GG3000
Manufacturer
Pulse Electronics
Package / Case
SMA
Datasheet
Download
Description
RF ANT 892MHZ/1.575GHZ PUCK 3M
Manufacturer :
Pulse Electronics
Product Category :
RF Antennas
Termination :
SMA Male
Mounting Type :
Adhesive
Mount :
Adhesive
Frequency Range :
824MHz~960MHz 1.575GHz 1.71GHz~2.17GHz
RF Family/Standard :
Cellular, Navigation
Number of Bands :
3
Applications :
GPS, GSM
Max Operating Temperature :
85°C
Radiation Hardening :
No
Frequency Group :
UHF 300MHz~1GHz UHF 1GHz~2GHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
VSWR :
Packaging :
Tray
Impedance :
50Ohm
Height :
8.128mm
Min Operating Temperature :
-40°C
Published :
Package / Case :
SMA
Antenna Type :
Puck
Frequency (Center/Band) :
892MHz 1.575GHz 1.9GHz
Feature :
LNA
Height (Max) :
0.315 8.00mm
Gain :
2dBi, 4dBi
Frequency :
1.57542GHz
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
W4150GG3000
3 Bands Puck UHF 300MHz~1GHz UHF 1GHz~2GHz Adhesive SMA Male 892MHz 1.575GHz 1.9GHz 2dBi, 4dBi Tray 0.315 8.00mm GPS, GSM
W4150GG3000 Overview
W4150GG3000 Features
With Adhesive
Above 85°C degrees Celsius