W3F15C1028AT1F
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
W3F15C1028AT1F
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
1206 (3216 Metric), 4 PC Pad
Datasheet
Download
Description
CAP FEEDTHRU 1000PF 50V 1206
Stock
961
In Stock :
961
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Feed Through Capacitors
JESD-609 Code :
e3
DC Resistance (DCR) (Max) :
600mOhm
Mount :
PCB, Surface Mount
Dielectric Material :
Ceramic
Pbfree Code :
yes
Radiation Hardening :
No
Insulation Resistance :
1GOhm
Case Code (Metric) :
3216
Voltage - Rated DC :
50V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Current Rating :
300mA
Voltage :
50V
Lead Free :
Lead Free
Number of Functions :
1
ECCN Code :
EAR99
Package / Case :
1206 (3216 Metric), 4 PC Pad
Physical Dimension :
L3.2XB1.6XH1.27 (mm)/L0.126XB0.063XH0.05 (inch)
Tolerance :
-20% +50%
Length :
3.2mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Termination :
SMD/SMT
Mounting Type :
Surface Mount
Thickness :
1.27mm
Additional Feature :
PLATED TERMINATION
Depth :
1.6mm
Number of Pins :
4
Series :
W3F
Case Code (Imperial) :
Ratings :
AEC-Q200
Factory Lead Time :
14 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
1.27mm
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Temperature Coefficient :
X7R
Filter Type :
FEED THROUGH CAPACITOR
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Capacitance :
1000pF
Packing Method :
Tape and Reel
Datasheets
W3F15C1028AT1F
Introducing Feed Through Capacitors KYOCERA AVX W3F15C1028AT1F from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:50V, Package / Case:1206 (3216 Metric), 4 PC Pad, Operating Temperature:-55°C~125°C, Mounting Type:Surface Mount, Number of Pins:4, W3F15C1028AT1F pinout, W3F15C1028AT1F datasheet PDF, W3F15C1028AT1F amp .Beyond Feed Through Capacitors KYOCERA AVX W3F15C1028AT1F ,we also offer NFM18CC222R1C3D, NFM18CC471R1C3D, NFM18CC101R1C3D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.