VTEUMCJANF-25.000000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VTEUMCJANF-25.000000
Manufacturer
Taitien
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC VCXO 25.0000MHZ CMOS
Stock
329
In Stock :
329
Manufacturer :
Taitien
Product Category :
Oscillators
Packaging :
Cut Tape (CT)
Series :
VT
Max Supply Current :
20mA
Mounting Type :
Surface Mount
Function :
Enable/Disable
Output :
CMOS
Factory Lead Time :
7 Weeks
Symmetry-Max :
55/45%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Fall Time-Max :
4ns
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Control Voltage-Max :
3V
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Operating Frequency :
25MHz
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Frequency Stability :
±50ppm
Rise Time-Max :
4ns
Voltage - Supply :
3.3V
Mount :
Surface Mount
Control Voltage-Min :
0.3V
JESD-609 Code :
e4
Type :
VCXO
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Supply Voltage :
3.3V
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Height :
1.905mm
Base Resonator :
Crystal
Frequency :
25MHz
Linearity :
10%
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.75mm