VSRP1206S1-R050J
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VSRP1206S1-R050J
Manufacturer
Delta Electronics
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 0.05 OHM 5% 1W 1206
Manufacturer :
Delta Electronics
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Power (Watts) :
1W
Series :
VSRP
Feature :
Automotive AEC-Q200
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.033 0.85mm
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Factory Lead Time :
12 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Terminations :
2
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Resistance :
50mOhm
Composition :
Thick Film
Datasheets
VSRP1206S1-R050J
Delta Electronics VSRP1206S1-R050J
VSRP Series, Thick Film, 50mOhm, 1W, ±5%, -55°C~155°C