VR37000006203JR500
Mfr.Part #
VR37000006203JR500
Description
RES 620 KOHM 1/2W 5% AXIAL
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.157Diax0.354L 4.00mmx9.00mm
Resistance :
620kOhms
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%
Datasheets
VR37000006203JR500
Vishay VR37000006203JR500
620kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,