VR37000003904JR500
Mfr.Part #
VR37000003904JR500
Description
RES 3.9 MOHM 1/2W 5% AXIAL
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Resistance :
3.9MOhms
Size / Dimension :
0.157Diax0.354L 4.00mmx9.00mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
VR37000003904JR500
Vishay VR37000003904JR500
3.9MOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,