VM1775000000G
Mfr.Part #
VM1775000000G
Description
TERM BLOCK PLUG 17POS STR 5MM
Operating Temperature :
-40°C~115°C
Insulation Height :
0.591 15.00mm
Number of Positions :
17
Current - UL :
20A
Pitch :
0.197 5.00mm
Voltage - UL :
300V
Torque - Screw :
0.4 Nm (3.5 Lb-In)
Datasheets
VM1775000000G
Bulk 0.197 5.00mm Black 1 Levels Free Hanging (In-Line) Plug, Female Sockets VM Thermoplastic Tin Copper
VM1775000000G Overview
VM1775000000G Features
VM series
VM1775000000G Applications
There are a lot of Amphenol Anytek
VM1775000000G Terminal Blocks applications.
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Phoenix Contact
    TERM BLOCK HDR 3POS VERT 3.5MM
  • Würth Elektronik
    TERM BLOCK HDR 2POS VERT 3.5MM
  • Phoenix Contact
    TERM BLOCK HDR 4POS VERT 3.5MM
    TERM BLOCK HDR 4POS VERT 5MM
    TERM BLOCK PLUG 2POS 90DEG 5MM