VLS6045EX-470M-H
Mfr.Part #
VLS6045EX-470M-H
Description
FIXED IND 47UH 1.3A 230MOHM SMD
Stock
29
In Stock :
29
Current - Saturation :
1.8A
Special Feature :
DC RESISTANCE IS MEASURED AT: 30%
Rated Current-Max :
1.3A
Tolerance :
±20%
Height Seated (Max) :
0.177 4.50mm
DC Resistance (DCR) :
230mOhm
Current Rating (Amps) :
1.3A
Case/Size Code :
2524
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Ratings :
AEC-Q200
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Size / Dimension :
0.248Lx0.236W 6.30mmx6.00mm
Inductance :
47μH
Series :
VLS-EX-H
Test Frequency :
0.1MHz
Datasheets
VLS6045EX-470M-H
TDK Corporation VLS6045EX-470M-H
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD