VLS6045EX-221M-H
Mfr.Part #
VLS6045EX-221M-H
Description
FIXED IND 220UH 500MA 1.495 OHM
Stock
529
In Stock :
529
DC Resistance (DCR) :
1.495Ohm Max
Special Feature :
DC RESISTANCE IS MEASURED AT: 30%
Current Rating (Amps) :
500mA
Case/Size Code :
2524
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Current - Saturation :
800mA
Inductance :
220μH
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±20%
Series :
VLS-EX-H
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Height Seated (Max) :
0.177 4.50mm
Size / Dimension :
0.248Lx0.236W 6.30mmx6.00mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Test Frequency :
0.1MHz
Rated Current-Max :
0.5A
Datasheets
VLS6045EX-221M-H
TDK Corporation VLS6045EX-221M-H
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD