VJ0402A100FXAAC31
Mfr.Part #
VJ0402A100FXAAC31
Description
CAP CER 10PF 0402
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated :
50V
Applications :
Automotive
Capacitance :
10pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Ratings :
AEC-Q200
Thickness (Max) :
0.024 0.60mm
Tolerance :
±1%
Datasheets
VJ0402A100FXAAC31
Vishay / Vitramon VJ0402A100FXAAC31
VJ 0402 1005Metric Ceramic Capacitor 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm C0G NP0 ±1% 10pF