VHB75-D48-S5N
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VHB75-D48-S5N
Manufacturer
Bel
Description
CONVERTER DC/DC 75W 5V 15A
Manufacturer :
Bel
Product Category :
Unclassified
Current Rating (Max) :
8/Contact(A)
Termination Method :
IDT
Type :
IDC Connector
Housing Material :
Nylon 6/6
Product Status :
Active
Pitch (mm) :
3.96(mm)
Product Length (mm) :
39.62(mm)
Product Depth (mm) :
8.4(mm)
Product Height (mm) :
19.6(mm)
Gender :
F
Mounting Style :
CABLE
Contact Resistance Max :
20(mohm)
Contact Plating :
TIN OVER NICKEL
Series :
Operating Temp Range :
-55C to 105C
Voltage Rating Max :
300V