VG222031Y650DP
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VG222031Y650DP
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Datasheet
Download
Description
VARISTOR 39V 1.2KA 2220
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Number of Circuits :
1
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
TransGuard®
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
REACH SVHC :
No SVHC
Varistor Voltage :
39V
Factory Lead Time :
16 Weeks
Energy :
9.6J
Max Voltage Rating (DC) :
31V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Imperial) :
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C TA
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated DC :
31V
Max Voltage Rating (AC) :
25V
Varistor Voltage (Min) :
35.1V
Package / Case :
2220 (5750 Metric)
Clamping Voltage :
65V
Voltage - Rated AC :
25V
Capacitance @ Frequency :
6100pF @ 1kHz
Mounting Type :
Surface Mount
Varistor Voltage (Max) :
42.9V
Varistor Voltage (Typ) :
39V