VDRUS07M175BKE
Mfr.Part #
VDRUS07M175BKE
Package / Case
Disc 7mm
Description
VDR US 07D 1800A 175V KNLDS
Varistor Voltage (Min) :
247.5 V
Maximum DC Volts :
225 V
Package :
Bulk
Capacitance @ Frequency :
230 pF @ 1 kHz
Series :
VDRUS
Mounting Type :
Through Hole
Product Status :
Active
Varistor Voltage (Typ) :
275 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Energy :
28J
Package / Case :
Disc 7mm
Varistor Voltage (Max) :
302.5 V
Current - Surge :
1.8 kA
Maximum AC Volts :
175 V
Number of Circuits :
1
Features :
Datasheets
VDRUS07M175BKE
Introducing Vishay VDRUS07M175BKE from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Operating Temperature:-40°C ~ 125°C (TA), Package / Case:Disc 7mm, VDRUS07M175BKE pinout, VDRUS07M175BKE datasheet PDF, VDRUS07M175BKE amp .Beyond Vishay VDRUS07M175BKE ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.