VCC1-B3B-150M000000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VCC1-B3B-150M000000
Manufacturer
Microchip Technology
Description
CMOS XO +3.3 VDC 15PF -10C TO +7
Manufacturer :
Microchip Technology
Product Category :
Oscillators
Type :
Crystal Oscillator
Product Status :
Active
Frequency :
150 MHz
Mounting :
Surface Mount
Frequency Stability :
50 PPM
Operating Supply Voltage :
3.3 V
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 years ago)
Max Operating Temperature :
70 °C
Package Width :
5
Output Level :
CMOS
Maximum Operating Temperature (°C) :
70
Maximum Symmetry (%) :
55
Minimum Operating Temperature (°C) :
-10
Package Height :
1.6
Packaging :
Tape and Reel
Load Capacitance (pF) :
15
ECCN (US) :
EAR99
Minimum Operating Supply Voltage (V) :
2.97
Standard Frequency (MHz) :
150
Frequency Stability (ppm) :
±50
Load Capacitance :
15 pF
Typical Operating Supply Voltage (V) :
3.3
PCB changed :
4
Pin Count :
4
Series :
Package Length :
7
RoHS :
Compliant
Maximum Operating Supply Voltage (V) :
3.63
Min Operating Temperature :
-10 °C