VCC1-A2D-24M0000000
Mfr.Part #
VCC1-A2D-24M0000000
Manufacturer
Microchip Technology
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
VCC1-A2D-24M0000000
Oscillators
Mounting Type :
Surface Mount
Spread Spectrum Bandwidth :
Frequency :
24 MHz
Output :
CMOS
Mounting :
Panel
Absolute Pull Range (APR) :
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Frequency Stability :
±50ppm
Type :
XO (Standard)
Package :
Tape and Reel (TR)
Current Rating :
125 A
Ratings :
Product Status :
Active
Base Resonator :
Crystal
Cutler Hammer, Div of Eaton Corp
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Approvals :
UL
Current - Supply (Disable) (Max) :
30µA
Function :
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Series :
VCC1
Current - Supply (Max) :
30mA
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Voltage - Supply :
5V