VC18626130
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VC18626130
Manufacturer
Visual Communications Company, LLC
Description
LED T3 1/4 MULTI RED 130VAC/DC
Manufacturer :
Product Category :
REACH SVHC :
Unknown
Series :
VC186261
HTS Code :
Color :
Red (x 3)
Illumination Color :
Red
Mount :
Base
Wavelength :
630nm
Base Type :
Bayonet
Size / Dimension :
T - 3 1/4
Operating Temperature (Max) :
85°C
Published :
Luminous Intensity :
360 mcd
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
130V AC/DC
Factory Lead Time :
8 Weeks
Configuration :
3 Round
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Can Replace Lamps :
Multiple Bayonet Base Lamps
Optoelectronic Device Type :
SINGLE COLOR LED
Operating Temperature (Min) :
-40°C
Overall Height :
28mm
Forward Current-Max :
0.005A
Applications :
Incandescent Replacements, Indicator Lights
Forward Voltage-Max :
130V
Current Rating :
5mA
Viewing Angle :
1.1 deg
Datasheets
VC18626130
Visual Communications Company, LLC VC18626130
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    LED HDWR COUPLER 5MM THRU-HOLE
    LED CABLE ASSEMBLY
    LED CLIPLITE MNT 5MM OPEN END
    SPEEDNUT W/COATING
    3MM RETAINING RING