VC-711-ECE-FAAN-25M0000000
Mfr.Part #
VC-711-ECE-FAAN-25M0000000
Description
VC-711-ECE-FAAN-25M0000000
XO (Standard)
Absolute Pull Range (APR) :
Current - Supply (Max) :
69mA
Series :
VC-711
Spread Spectrum Bandwidth :
Current - Supply (Disable) (Max) :
Product Status :
Active
Base Resonator :
Crystal
Height - Seated (Max) :
0.067 (1.70mm)
Ratings :
Function :
Enable/Disable
Voltage - Supply :
3.3V
Output :
LVPECL
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Frequency :
25 MHz
Frequency Stability :
±25ppm