VBLD861-125.0M
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VBLD861-125.0M
Manufacturer
Connor Winfield
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC VCXO 125.0000MHZ LVCMOS
Stock
518
In Stock :
518
Manufacturer :
Connor Winfield
Product Category :
Oscillators
Surface Mount :
yes
Rise Time-Max :
2ns
Height Seated (Max) :
0.202 5.13mm
Base Resonator :
Crystal
Operating Frequency :
125MHz
Absolute Pull Range (APR) :
±5ppm
Output :
LVCMOS
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Surface Mount
Series :
VBLD861
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Frequency :
125MHz
Voltage - Supply :
3.3V
Supply Voltage :
3.3V
Control Voltage-Max :
3V
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Size / Dimension :
0.550Lx0.355W 13.97mmx9.02mm
Current - Supply (Max) :
30mA
Control Voltage-Min :
0.3V
RoHS Status :
RoHS Compliant
Type :
VCXO
Physical Dimension :
13.97mm x 9.02mm x 5.13mm
Frequency Stability :
±10ppm
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Linearity :
10%
Number of Terminations :
4
Symmetry-Max :
55/45%