V625LS10PX2855
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
V625LS10PX2855
Manufacturer
Littelfuse
Package / Case
Disc 10mm
Datasheet
Download
Description
VARISTOR 1KV 2.5KA DISC 10MM
Manufacturer :
Littelfuse
Product Category :
Varistor Voltage (Max) :
1.1kV
Operating Temperature :
-55°C~85°C TA
Packing Method :
TR
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Reach Compliance Code :
Unknown
HTS Code :
Varistor Voltage (Min) :
900V
Terminal Shape :
Wire
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
14 Weeks
Package / Case :
Disc 10mm
Series :
LS
Varistor Voltage :
1kV
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Circuits :
1
JESD-609 Code :
e3
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Mounting Type :
Through Hole
Terminal Placement :
Radial
Max Surge Current :
2.5kA
ECCN Code :
EAR99
Max Voltage Rating (DC) :
825V
Number of Terminations :
2
Pbfree Code :
yes
Capacitance @ Frequency :
80pF @ 1MHz
Resistor Type :
VARISTOR
Max Voltage Rating (AC) :
625V
Varistor Voltage (Typ) :
1kV
Energy :
67J
Maximum AC Volts :
625V
Mount :
Through Hole
Datasheets
V625LS10PX2855
Introducing Littelfuse V625LS10PX2855 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C~85°C TA, Package / Case:Disc 10mm, Mounting Type:Through Hole, Number of Terminations:2, V625LS10PX2855 pinout, V625LS10PX2855 datasheet PDF, V625LS10PX2855 amp .Beyond Littelfuse V625LS10PX2855 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.